Bireysel Sağlık Danışmanlığı

 

Yaşam değerlidir. Yaşam sağlık demektir.

Ve yaşam zamanı iyi kullanmak demektir. Sağlığın ve gençliğin kıymetini onları kaybetmeden önce bilmeli, yaşam kalitemizi korumalı ve geliştirmeliyiz. Kaliteli, sağlıklı yaşamak, sağlıklı yaşlanmak ve yaşamın her döneminde yaşamdan zevk almak her insanın hakkıdır.

Hepimizin ortak düşünce ve arzusu hastalıktan korunmak ve yaşlılığı geciktirmek olduğuna göre, yaşamımızın belli bir zaman dilimini bu amaç için planlamak ve harcamak zorundayız. Ancak içinde bulunduğumuz çağın yoğun ve stresli iş temposu, ekonomik sorunlar, sağlığı koruma bilincinin tam yerleşmemiş olması ve buna benzer nedenlerle kendimizle ilgili birçok şeyi ertelemekte ve önemsememekteyiz. Unutulmaması gereken şey sağlığın şakaya gelmediğidir. Sağlık ihmal edilmeyi hiç sevmez.  Önce küçük hamlelerle bize ruhsal ve bedensel uyarılar verir. Kendini hatırlatmaya çalışır. Eğer bu uyarılara gözümüz, kulağımız ve beynimiz kapalı ise intikam saati gelmiştir. Hastalık bazen akut bazen kronik bir silah seçerek saldırıya geçer. İşimizin, önemli toplantılarımızın, seyahatlerimizin, çocuklarımızın ve sosyal yaşantımızın patronu olur birden bire ve her şeye hükmeder.

İşte biz bunun için yanınızdayız.

Hedefimiz; sağlık bilincinizi geliştirerek yaşam kalitenizi yükseltmek, hastalanmadan sağlığınızı korumak, hastalık kapınızı çalmadan sizi uyarmak, yoğun temponuz içinde sağlığınıza zaman ayırmanıza yardımcı olmak. Sağlıklı gelecek ve iyi bir yaşlılık için güncel öngörü yetisini kazanmanıza sağlamak. Sizin hedefiniz yoğun iş temponuzdan ve sosyal yaşamınızdan ödün vermeden sağlığınızla dost kalmak. Bizim hedefimiz ise; sizin sağlıklı yaşam kaliteniz

Sağlık eğitimi ve danışmanlık hizmetlerimizle size bireysel yaklaşımlar ve çözümler sunuyoruz.

 Ancak her canlı için hastalık kavramı, gelişen bilime ve teknolojiye karşın, eski çağlardan günümüze yaşamın yok edicisi ya da zarar vericisi olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Özellikle kanser  günümüzde artık yaş sınırı bile tanımadan herkes için büyük risk oluşturmaya başlamıştır. Bugün biliyoruz ki erken tanı, doğru anlaşılır bilgi ve doğru tedavi kanseri yenmede yardımcıdır.

Bu durumda nereye ve kime gidileceği, hangi tetkiklerin gerektiği, hastalığa özgü doğru adresin neresi olduğu, tetkikler için randevuların nasıl ve nereden alınacağı ve bütün bunlardan sonra neler olacağı, ameliyat söz konusu olursa sonrasında fiziksel ve ruhsal destek için çözüm arayışları hastalar ve  hasta sahipleri için ciddi bir stres kaynağı olmaktadır.

Bu karmaşık duygular altında karasızlık, çaresizlik ve panik yaşanırken, çevreden konunun uzmanı olmayan kişilerce yapılan yanlış yönlendirmeler durumu daha da zorlaştırmakta ve tetkik ve tedavinin uzamasına, maddi ve manevi zararlara yol açmaktadır.

İşte biz bunun için yanınızdayız.

Hedefimiz; sizi konusunda uzman hekimler ve tam donanımlı sağlık kurum ve kuruluşları ile buluşturarak,  en kısa sürede en doğru tanı ve tedaviyi almanızı tedavi ve bakım sürecinizde ve sonrasında danışmanlık yaparak en iyiye ulaşmanızı sağlamak.
Danışmanlık hizmetlerimizle hastalığınızda da güvende olmanıza yardımcı oluyoruz.

 

 

 

Yoruma kapalı.