Evde Bakım Danışmanlığı

 

 

   Günümüzde hangi yaşta ve meslek grubunda olursa olsun bireyler evde bakım hizmetlerine ve danışmanlığına gereksinim duyabilmektedir. Hastanede yatış süresinin kısalması, yaşlı nüfusun artması ile birlikte; hasta ve hasta yakınlarının yaşadıkları ortamda, profesyonel ve deneyimli sağlık personelinden tıbbi, psikolojik ve fizyolojik sağlık hizmeti alma gerekliliği ortaya çıkmıştır. Kısaca evde sağlık bakımı; ev konforunda sağlık bakım gereksinimlerinin karşılanması demektir. Bugün artık teknolojik gelişmeler sayesinde hasta ve yaşlının evde bakım daha kolay hale gelmiştir.
   Ancak hastane sonrası evde neler yapılacağı ve neler uygulanacağı, hizmet alınacak elemanların uzmanlığı ve deneyimi, kullanılması gereken sağlık malzemelerinin nereden temin edilebileceği konusu önemlidir. Bu nedenle güvenilir ve profesyonel bakım elemanlarına duyulan gereksinim giderek artmaktadır.
    Yaşlılar rutini sever, ortam değişikliğinden pek fazla hoşlanmazlar, huzursuz olurlar. Güven duygusu açısından yaşlı bakımında ev ortamının önemi büyüktür. Ve yaşlı bakımı günümüzde sağlık hizmetinin yanı sıra giderek toplumun sosyal bir sorumluluğu haline dönüşmektedir.
      Tanı ve tedavi sonrası bakım sürecinde (kemoterapi, yara bakımı, stoma bakımı, kişisel bakım), kronik hastalıkların izleminde, cerrahi girişimlerden sonraki dönemde ya da hiçbir sağlık problemi olmadan koruyucu sağlık hizmetlerinin verilmesinde, araç gereç temininde ve yaşlı bakımında deneyimli profesyonel sağlık üyeleriyle buluşmanıza yardımcı oluyoruz.
Bunun için yanınızdayız
Hedefimiz evinizde güvenli sağlık bakımınızın gerçekleşmesi için sizi ve ailenizi desteklemek, zamanınızı ve mekanınızı iyi kullanmanıza yardımcı olmak, iyileşme sürecinizi hızlandırmak.
Danışmanlık ve eğitim hizmetlerimizle sizin ya da yakınınızın evinizde ortam ve konforunda güvenle bakılmasına yardımcı oluyoruz.

Yoruma kapalı.