Psikolojik Danışmanlık

 

   Psikolojik destek, herkesin yaşamının çeşitli dönemlerinde tutunmak isteyeceği doğal bir gereksinimdir.
     Sağlıklı olmak sadece bedensel olarak değil ruhsal olarak da tam bir iyilik halinde olmak demektir. Hepimizi biliyoruz ki doğumdan ölüme uzanan süreçte, farkında olsun ya da olmasın insan psikolojisi yaşadığı, hatırladığı, gördüğü ve duyduğu her şeyden etkilenir. Korku ve kaygılar, duygusal fırtınalar, cinsel sorunlar, takıntılar, iş aile çevre ilişkileri, başarısızlık, sevgisizlik, sosyal izolasyan ve benzeri daha birçok durum sonucunda ortaya çıkan psikolojik bozulma sağlığımızı ve yaşamımızı tehdit etmektedir.
        Bunun yanı sıra çağımız insanları, özellikle Büyük Şehirlerde yaşayanlar ruhen yalnızdırlar. Bu yalnızlık bir anlamda sosyal izolasyon demektir. Sanal dünyanın doldurduğunu sandığımız ruhsal boşluklar giderek derinleşerek psikolojimizi bozmaktadır.  Özellikle gençler arasında bu durum daha sık görüldüğünden, ciddi sonuçlar ortaya çıkmadan önlem alınması gerekmektedir.
        Siz ya da yakınınız eğer bu sorunlardan biri ile karşı karşıya iseniz, başa çıkmakta zorlanıyor ve desteğe gereksinim duyuyorsanız artık psikolojik danışmanlık almanın zamanı gelmiş demektir.
    Psikolojik danışmanlık aslında bir gelişim ve eğitim sürecidir. Kendinizi daha iyi tanımak, gelecek kaygılarınızdan arınmak, daha sağlıklı düşünmek ve plan yapmak, kişisel, sosyal ve eğitsel anlamda doğru karar vermek, yaşamınızda ters gittiğini düşündüğünüz şeyleri düzeltmek, takıntılarınızdan kurtulmak için danışmanlık almak ruh ve beden sağlığı açısından çok önemlidir. Toplumda daha saygın, ayakları yere basan, sorunlarla baş etmesini bilen bir birey olmak için buna gereksinim vardır.
 İşte biz bunun için yanınızdayız.
Hedefimiz ruhsal ve bedensel anlamda tam bir iyilik içinde olmanıza yardımcı olmak.  Hedefimiz geleceğinize mutluluk ve başarı katmak.

Yoruma kapalı.