Spa ve Thalassotheraphy Danışmanlığı

         Spa “Salus Per Aquam” yani kısaca “su ile gelen sağlık” anlamını gelmektedir.
       Latince “Sanitas”, “Sağlık”, “Aqua”, “Su” kelimelerinin birleşimi sudan gelen ya da suyla gelen sağlık olarak bilinmektedir. Biz buna sağlık, gençlik, iyileşme, estetik ve güzellik için su ve suyun iyileştirici gücünden yararlanma yöntemleridir diyebiliriz. Su yaşam için olduğu kadar spa içinde aynı vazgeçilmez önemi taşımaktadır.
      Tarihsel süreç içerisinde Roma imparatorluğunda başlayan spa kültürü daha sonra Avrupa’da farklı şekillerde gelişme ve yayılma göstermiştir. Mısır, Asur ve Mezopotamya medeniyetlerinde su doğa  üstü bir güç olarak kabul edilirken, Roma da olduğu gibi Japon, Çin ve Yunan medeniyetlerinde yaraların iyileştirilmesi, yorgunluk giderilmesi ve enerjinin yeniden kazanılması için kullanılırdı. Savaş sonrasında askerlerin dinlenmesini, arınmasını, yeniden enerji ve güç kazanmasını sağlamak için başlatılan ve mineral suların kullanıldığı bu kürler; günümüzde artık sağlıklı olmak, genç kalmak,geç yaşlanmak, ruhsal ve bedensel dinlenme ve terapi amaçlı olarak kullanılmaktadır.
     Son yıllarda ülkemizde de sayısı giderek artan Thalassotherapi uygulaması ise; belirli bir derinlikteki temiz deniz suyunun doğrudan ve sürekli çekilerek vücut sıcaklığı seviyesinde ısıtılması ve bu suyun çeşitli masaj teknikleri, egzersizlerle havuzlarda kullanılmasıdır. İçinde bulundurduğu vitamin, mineral ve bitki özleri sayesinde toksinlerin atılması, hücrelerin oksijenizasyonunu ve solunum yolu ile iyot alınımı sağlanır. Ayrıca kas elastikiyeti, bağışıklık sistemin güçlenmesi, , sindirim ve dolaşım sistemi düzenlenmesi ve uyku düzeninin sağlanmasında olumlu etkisi olduğu gibi, bedensel ve ruhsal rahatlama, kilo kaybı ve selülitlerin giderilmesinde de etkilidir.
     Bütünleyici tedavi programları hepsi sağlıklı kalmak ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Ancak güzellik ve bakım gibi sağlık hizmetleri veren bu tesislerin hizmeti alanlara ve uygulayanlara yararlı olabilmesi için yapımında kullanılan malzemelerin ve mimari tasarımlarının büyük önemi vardır. Ayrıca hijyen yönetimi ve çalışanların doğru eğitilmiş, uzman kişiler olması; hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve beklenen sonucun ortaya çıkması açısından dikkate alınması gerekmektedir. Çünkü söz konusu olan sağlığımızdır.

İşte biz bunun için yanınızdayız.

     Hedefimiz en gelişmiş spa teknolojisinin sizlere sunulması ve efektif kullanımı için danışmanlık yaparak, işletmeler ve kullanıcılar için en fazla yararın elde edilmesini sağlamaktır.

     Danışmanlık hizmetlerimizle spa ve güzellik merkezleri için; konsept belirleme projelendirme ve takibi, tasarım, organizasyon, strateji belirleme, her türlü ekipman ve ürünün sağlanması, teknik servis, personel eğitimi konusunda yardımcı olmaktayız.

 

Yoruma kapalı.